Body pump 45′ express

23. 4. 2018 | cvičení

Co je to Body pump?

Body pump je jeden z nejstarších programů Les Mills. Díky více než 25ti leté tradici je naformován tak, aby ho zvládla široká veřejnost a aby přinášel výsledky. Jde o silově vytrvalostní trénink s nakládací osou. Tajemství tkví ve vetším počtu opakování se střední vahou. Díky této kombinaci si pravidelný učastník této lekce vytvaruje štíhlé svaly, které mu budou sloužit při jakékoliv činnosti, kterou se rozhodne dělat. Při cvičení se využívá stepu, osy a závaží. Je zcela na každém, jakou váhu si zvolí, lektroka Body pumpu vždy doporučí správný poměr vůči horním a dolním končetinám. Tím pádem se nemusíte bát, že by jste měly například více vytrénované nohy než paže, tak jako to často je vidět v posilovnách. 

Co dělá lekci tak ojedinělou? 

Ikdyž je to posilovací lekce, má vlastně taky svoji choreografi. U každého cviku se střídají a kombinují různá tempa a pulzy, což je zabavné motivující a hlavně účinné. 

Jaký je rozdíl mezi 55ti a 45ti minutovou lekcí? 

V obouch případech se procvičí svalové partie celého těla. V delší verzi jsou některé partie procvičovány individuálně, čímž je pozornost kladeně přímo na ně. V expresní 45ti minutové verzi jsou některé menší svalové partie kombinovány v jedné písničce, tím člověk zapracuje i na mezisvalové koordinaci, kdy se svaly snaží vzájemně spolupracovat. 

Kratší verze je dynamičtější, stejně náročná jako 55ti minutová verze a ušetřených 10 minut času se mnohdy hodí. Proto jsme tyto zkrácené formy zavedly v obědové pauze ve všední dny ve 12 hodin. 🙂