Letní škola Carmen očima klientky

1. 9. 2019 | Balet

Když se řekne Carmen, představí si většina z nás vášnivou koketu z opery. Ti znalejší si vybaví nástupní melodii Habanery. Jak však vypadá Carmen v baletním podání? Lze všechnu vášeň, rozháranost, a ženskost vyjádřit pouze tancem? Na to jsme se snažily nalézt odpověď v baletní letní škole.

Když nám lektorka Martina na začátku s potutelným úsměvem říkala, že jsme si vybraly velmi specifický a charakterní tanec, moc jsem si neuměla představit, co tím myslí. Ke Carmen totiž patří výraz. A to výraz, který bychom my ženy chtěly umět – svést jedním pohledem – avšak většina z nás rudne už jenom když na to pomyslí. Zkuste si stoupnout před zrcadlo a tvářit se sami na sebe vášnivě a záhadně zároveň. A teď běžte mezi osm dalších holek a zkoušejte to na sebe. Dobrovolně se přiznávám, že baletní trénink, který předcházel každému nácviku choreografie, byl oproti tomu procházka růžovým sadem.

Je zajímavé, jak složité může najednou být přejít z jedné strany sálu do druhého. Jak těžké je vzpomenout si, která je levá a pravá ruka. Každý další den jsme přicházely s překvapením, která část těla může pekelně bolet. Ale také se něco začalo měnit. Postupně jsme si zapamatovávaly choreografii. Některé z nás dokonce zvládaly přirozeně svůdný pohled. (Já osobně jsem si při diagonálách představovala náladu ve stylu – mamka mi ve dveřích připomněla ať vynesu plasty a já se nasupeně vracím do kuchyně a zároveň jsou ty pet lahve ten nejvíc sexy objekt, na který můžu narazit). Lektorka Martina s námi jednala s láskou a citlivě – šlo poznat, že má zkušenost s vedením dětí. Ve čtvrtek, po celém týdnu tvrdé práce jsme byly všechny schopné zatančit celou choreografii. Navzájem se chválily a poznaly jaké to je dělat něco pro radost, snažit se ze všech sil a nebát se neúspěchu, protože na kurzu zavládla skvělá atmosféra.

Pokud budete mít někdy možnost balet vyzkoušet, určitě do toho jděte, je to legrace, je to to nejlepší, co tělu můžete dát a každá žena by si měla dopřát alespoň jednou za život pocit, že je opravdová elegantní baletka. Nebo sexy Carmen…

Klientka Magda v našem studiu absolvovala dva kurzy Baletu pro veřejnost a nyní se s vámi podělila o svoje pocity z letní školy baletu :).